Календарне планування

ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ  
10 КЛАС

                                             
                             Тема
К-сть
годин
 дата
1
Завдання, структура предмета  форми і методи занять. Вимоги до рівня підготовки учнів.
 Дотримання учнями статутних взаємовідносин на уроках предмета.
1

2
Військова присяга та військова символіка України
Походження Військової присяги,  Бойового прапора, військових відзнак та символіки України.
Зміст, значення та порядок складання Військової  присяги на вірність Українському народові.
Бойовий прапор військової  частини  Збройних Сил України – символ честі, доблесті і слави.
1

3
Конституція і закони України про Збройні Сили України. Конституція України про призначення Збройних Сил України та інших військових формувань. Закони України про відродження, засади діяльності  національних Збройних Сил. Структура і завдання Збройних Сил України.  
1

4
Законодавство України про військову службу. Статус військової служби. Підготовка громадян України до військової служби, складання Військової присяги, проходження і види військової служби,  виконання  військового обов’язку в запасі. 
Підготовка військових кадрів для Збройних Сил: військові навчальні заклади, підготовка та вступ до них.
1

5
Строї  та управління ними. Поняття про стрій та його елементи. Розгорнутий та похідний стрій. Управління строєм. Шикування військовослужбовців за командою "СТАВАЙ".
Обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю.
1

7
Стройове положення та повороти на місці. Прийняття стройового положення за командою «СТРУНКО» і без команди. Виконання команд «ВІЛЬНО», «ЗАПРАВИТИСЬ», "Головні убори (головний убір) – ЗНЯТИ (НАДІТИ)".
 Повороти  на місці.
1

8
Стройове положення та прийоми із зброєю. Стройове положення із автоматом. Виконання прийомів із автоматом під час подання команд: «На ремінь», «На груди», «За спину». Виконання прийому з автоматом на послаблення (підтягнення) ременя. 
1

9
(Тестовий контроль знань). Конституція України про захист життя, здоров’я і безпеку людини. Закони України, інші нормативно-правові документи про захист населення від надзвичайних ситуацій. Структура та режими функціонування єдиної системи цивільного захисту України. Завдання, сили і засоби цивільного захисту.
Обов’язки учнів щодо вивчення основ цивільного захисту.
1

10
Загальні положення. Поняття про надзвичайну ситуацію. Класифікація та основні причини виникнення  надзвичайних ситуацій. Вплив надзвичайних ситуацій на довкілля  і безпеку життєдіяльності людини. Надзвичайна ситуація загальнодержавного, регіонального, місцевого і об’єктового рівня.
1

11
Надзвичайні ситуації природного, техногенного та соціально-політичного характеру.
Стихійні лиха. Поведінка населення  під час землетрусу, затоплення, повені, іншого стихійного лиха.
Тероризм – загроза людству ХХІ століття. Терористичні акти, їх мета, наслідки. Заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій терористичного походження.
1

12
Надзвичайні ситуації воєнного характеру від дії зброї  масового ураження і звичайної зброї.
Ядерна зброя. Призначення, характеристика ядерної зброї. Види ядерних вибухів. Уражаючі фактори ядерної зброї, їх вплив на людей і територію. Осередок ядерного  ураження. Зони радіоактивного зараження.
1

13
Хімічна  зброя. Призначення, характеристика  хімічної зброї. Бойові отруйні речовини, їх класифікація та вплив на організм людини і територію. Осередок хімічного ураження.
Біологічна зброя. Призначення, характеристика біологічної зброї. Біологічні засоби, їх види та вплив на організм людини і територію. Осередок біологічного ураження. Звичайна зброя.Осколкові, кулькові, фугасні боєприпаси й ракети в звичайному спорядженні, їх призначення та уражаюча дія. Запалювальні боєприпаси й суміші. 
1

14
Укриття населення в захисних спорудах. Призначення, класифікація захисних споруд. Укриття найпростішого типу – відкриті і перекриті щілини, їх підготовка та можливості щодо захисту. Протирадіаційні укриття і сховища, їх захисні властивості, обладнання та порядок використання.
Евакуаційні заходи. Поняття про евакуацію та її види. Принципи і способи здійснення евакуації населення.
1

15
Засоби захисту органів дихання. Протипилова тканинна і ватно-марлева маска, їх призначення, порядок виготовлення та використання. Респіратори та фільтрувальні протигази: призначення, склад, принцип дії і порядок застосування.
Тренування  нормативів (Н-ОЦЗ-1,2).
1

16
Засоби захисту шкіри Звичайні та спеціальні засоби захисту шкіри. Ізолюючі  та фільтрувальні засоби індивідуального захисту шкіри: захисний комбінезон (костюм), легкий захисний костюм Л-1, загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК). Їх призначення, склад, правила користування.
Тренування нормативів (Н-ОЦЗ-3, 4). 
Медичні засоби захисту. Аптечка індивідуальна, її склад, порядок застосування її медичних засобів. Індивідуальний протихімічний пакет, його склад,  порядок обробки шкіри, одягу, взуття. Пакет перев’язувальний індивідуальний, склад і порядок користування ним.
1

17
Основні заходи захисту. Оповіщення та інформація. Завдання, заходи захисту населення від надзвичайних ситуацій. Організація оповіщення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. Попереджувальний сигнал „Увага всім!”. Сигнали оповіщення та зміст інформації населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій у мирний і воєнний час. Дії населення за сигналами оповіщення.
1

18
Спостереження і контроль.  Пост радіаційного і хімічного спостереженнязавдання, склад, оснащення, дії чергового спостерігача.  Призначення, склад і порядок використання приладів:
радіаційної розвідки і контролю радіоактивного забруднення (ДП – 5 А,Б,В);
контролю радіоактивного опромінення (ДП-22В, ДП-24, ІД-1);
хімічної розвідки і контролю зараження (ВПХР).
1

19
Рятувальні та інші невідкладні  роботи у надзвичайних ситуаціях.
Мета, види і обсяги рятувальних та інших невідкладних робіт. 
Організація та проведення рятувальних робіт в осередку ураження..   Прийоми і способи виконання рятувальних робіт. Заходи безпеки. Особиста гігієна в умовах радіаційного, хімічного та біологічного зараження.
1

20
Заходи по ліквідації наслідків зараження. Санітарна обробка людей. Заходи  санітарної обробки та порядок їх проведення. 
1

21
Цивільний захист навчального закладу. Організаційна структура цивільного захисту навчального закладу. Невоєнізовані формування цивільного захисту навчального закладу, їх призначення та застосування.
1

22
Урок узагальнення знань
1

23
Розшук поранених та хворих на полі бою (в осередках ураження), огляд та надання першої медичної допомоги, збір, винос (вивіз) і евакуація поранених з поля бою (осередків масових санітарних втрат). Тренування у відтягненні пораненого (Н-М-1).
Алгоритм огляду та надання допомоги потерпілому.  Ознаки смерті. Реанімація (оживлення) потерпілих: перша допомога при гострих порушеннях дихання; перша допомога при зупинці серця.
1

24
Кровотечі і рани, їх класифікація. Перша медична допомога при пораненнях і кровотечах. Засоби і способи тимчасової зупинки зовнішньої кровотечі.  Накладання тугої пов’язки, джгута і закрутки на рану. Пальцеве стискання кровоносних судин.
Тренування у накладенні джгута і закрутки для зупинки кровотечі у пораненого (Н-М-2).
1

25
Поняття про переломи, їх класифікація. Ознаки та засоби іммобілізації переломів. Порядок накладання шин за різної локалізації перелому: переломи плеча, передпліччя, стегна, гомілки. Способи та правила транспортування потерпілих.
Тренування у накладенні шин при переломі кісток плеча і гомілки пораненого (Н-М-3).
1



                                      ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ 11 КЛАС.
                                       Тема
    Дата
1
Завдання воїнів Збройних Сил України щодо захисту Вітчизни. Вимоги сучасного загальновійськового бою до підготовки солдата. Обов’язки солдата в бою. Поведінка солдата в бою (МГП).
16.01.
2
Влаштування загороджень.  Види загороджень. Встановлення мінно-вибухових загороджень. Протитанкові і протипіхотні міни.
19.01.
3
Тренування у виконанні прийомів і способів ведення вогню. Тренування у приготуванні до стрільби та стрільбі.
23.01.
4
Тренування у виконанні прийомів і способів ведення вогню. Тренування у приготуванні до стрільби та стрільбі.
30.01.
5
Тренування у виконанні прийомів і способів ведення вогню. Тренування у приготуванні до стрільби та стрільбі.
02.02.
6
Тренування у виконанні прийомів і способів ведення вогню. Тренування у приготуванні до стрільби та стрільбі.
06.02.
7
Тренування у виконанні прийомів і способів ведення вогню. Тренування у приготуванні до стрільби та стрільбі.
13.02.
8
Мета та завдання оборони. Умови переходу до оборони. Місце та можливості відділення в обороні. Участь відділення в побудові оборони взводу.
16.02.
9
Мета та завдання наступу. Місце та можливості відділення у наступі. Розгортання відділення з похідного  порядку у бойовий і перешикування.
20.02.
10
Діяльність українських військових формувань під час першої світової війни.
27.02.
11
Боротьба українського народу проти фашизму та національно-визвольна боротьба на Україні під час другої світової війни. Роль озброєння та військового мистецтва.
02.03.
12
Контрольна робота.
06.03.
13
Рух за азимутом. Рух у заданому напрямку за допомогою компаса.
13.03.
14
Розвідка місцевості. Завдання та способи розвідки місцевості. Розвідка місцевості спостерігачем, складання схеми орієнтирів.  Огляд місцевості дозорами.
16.03.
15
Біг. Розучування технiки бiгу на  короткi  і середні дистанції.  Тренування у бігу на 1 -  3 км на будь-якій місцевості.
20.03.
16
Марш-кидок. Розучування технiки бiгу по  пересiченiй  мiсцевостi, способiв перенесення зброї,  пiдгонки спорядження i тренування в марш-кидках.
06.04.
17
Визначення рівня вогневої виучки учнів.
10.04.
18
Тренування у встановленні окремої протитанкової міни
17.04.
19
Виконання вправи з метання гранати Ф-1 на влучність.
20.04.
20
Виконання вправи з метання гранати Ф-1 на дальність.
08.05.
21
Строї відділення. Шикування відділення в розгорнутий і похідний строї.
15.05.
22
Строї взводу.  Розгорнутий і похідний стрій. Сигнали для управління строєм взводу у пішому порядку.
18.05.
23

22.05.

Немає коментарів:

Дописати коментар